МОДРИЧА: СЛАВА ХРАМА - ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА

Свечано и достојанствено, како то и приличи величини Празника Успења Пресвете Богородице, прослављена је Крсна слава храма у Модричи.

Мноштво вјерника из Модриче и шире, окупило се на Светој Литургији и приступило Светој Тајни Причешћа.

Светом Литургијом је началствовао протосинђел Петар (Петрић) Епархија источноамеричка, уз саслужење јеромонаха Максима (Илића) Епархија источноамеричка, протонамјесника Стаменка Станковића и јереја Синише Лазића и Горана Пањкова.

По одслуженој Светој Литургији пригодном бесједом се обратио протосинђел Петар, након чега је јереј Горан Пањков захвалио гостима и свим вјерницима на молитвеном учешћу.

Протојереј-ставрофор Перо Танацковић при избору кума за наредну годину, потсјетио је присутне, да кума данашње славе Радинка Јевтић, због болести није могла да допутује из Швајцарске и буде присутна.

Након литије око храма, освећења славског колача и жита, сви вјерници су примили по благослов од свештеника након чега је било славско послужење сходно тренутној свима познатој ситуацији.

Јереј Горан Пањков

ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ СЛАВА ХРАМА ХРАМОВНА СЛАВА МОДРИЧА