БРЕЗОВО ПОЉЕ: ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА - ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ

„И засија се лице његово као сунце,а хаљине Његове постадоше бијеле као свјетлост“ (Мт 17,2)

Брезовопољска Црква молитвено и у складу са тренутном епидемиолошком ситуацијом везаном за вирус Ковид19, прославила је своју славу Преображење Господње.

Свету Литургију служили су протојереј-ставрофор Славко Максимовић и јереј Бранко Ерић. Молитвено је присуствовао велики број вјерника од којих су многи приступили Светињи Тијела и Крви Господње.

У току свете Литургије освећено је грожђе и подјељено свим вјерницима.

Потом је извршен трократни опход око Светог храма и преломљен славски колач са овогодишњим кумом Симом Панићем из Крбета.

Послије молитвеног дјела, за све присутне вјернике уприличено је послужење у порти.

Молимо се Господу да свијетлост Преображења Господњег и радост празника преобрази на добро наш народ,да Цркву Божију што више људи препозна као барку спасења у бури овеземаљских недаћа и искушења која нас сналазе.

ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ ХРАМОВНА СЛАВА БРЕЗОВО ПОЉЕ КОВИД19