МОДРИЧА: ХРАМОВНА СЛАВА У ДОБРИЊИ

На празник Светог великомученика Пантелејмона, служена је Света Литургија у храму посвећеном овом светитељу у Добрињи - Модричи.

Началствовао је јеромонах Максим Илић, из манастира Нова Марча (Епархија источноамеричка), уз саслужење протонамјесника Стаменка Станковића, јереја Горана Пањкова и јереја Синише Лазића.

На литургији су били присутни вјерници модричког насеља Добриња који су дошли да узму молитвено учешће у прослави свемилостивог светитеља.

Присуствовали су и представници Општине Модрича, на челу са начелником Младеном Крекићем, који су се и ове године одазвали са радошћу да у заједници прославимо празник.

Након завршене Литургије, пригодне бесједе о. Максима, трократног опхода, резања славског колача са кумом Алексом Бабићем, сви су прешли испред сале поред храма да се послуже храном и пићем припремљеним за тјелесно окрепљење свих присутних на слави.

Уз захвалност Богу, светитељу, кумовима и честитом вјерном народу са радошћу и у љубави до новог сабрања отишло се својим домовима.

јереј Синиша Лазић

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПАНТЕЛЕЈМОН МОДРИЧА ДОБРИЊА МЛАДЕН КРЕКИЋ