УГЉЕВИЧКЕ ХУМАНИТАРКЕ ОБИЉЕЖИЛЕ КРСНУ СЛАВУ

Коло српских сестара из Угљевика обиљежила је данас крсну славу Свету Марију Магдалену-Благу Марију чије име носи.

Служењем Свете литургије, освештањем славског жита и ломљењем колача у храму Свете Петке Параскеве угљевичке хуманитарке у присуству званица прославиле су славу и заштитницу.

Духовни координатор протојереј-ставрофор Милан Топић, након литургије, честитавши славу чланицама, истакао је, да је Блага Марија примјер како треба бити истрајан у својој вјери, ономе што чинимо и радимо.

"Чланице Кола српских сестара из Угљевика угледале су се на своју заштитницу и покровитељицу Свету Марију Магдалену, и раде иста дјела које је радила и она, помажу свима онима којима је помоћ потребна", поручио је Топић.

Предсједница овог хуманитарног удружења Анђа Сријемац рекла је да се 40 чланица већ дванаест година баве хуманитарним радом и дјелују при храму Свете Петке Параскеве у Угљевику.

"Наш рад се заснива на љубави Христовој, помоћи човјеку, у невољи и болести. Учествујемо у свим хуманитарним акцијама на бази добровољог прикупљања средстава", рекла је Сријемац.

Она је додала да се хуманирани рад састоји од помоћи немоћнима, старима, болеснима, а посебно дјеци којој је помоћ потребна.

Сријемац се захвалила општини Угљевик, Руднику и термоелектрани Угљевик и Дому здравља Угљевик на помоћи у ради и прикупљању хуманитарних средстава.

Кум данашње славе био је начелник Угљевика Василије Перић који је честитао славу чланицама нагласио да је Коло српских сестара „Света Марија Магдалина“  изузетно важно и значајно јер се баве хуманитарним и духовним радом којим се оснажују породице.

"Њихов рад је присутан увијек када некоме затреба помоћ, и зато смо им неизмјерно захвални", рекао је Перић и најавио још већу и снажнију подршку руководства општине Угљевик.

КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА СЛАВА КРСНА СЛАВА СВЕТА МАРИЈА МАГДАЛИНА БЛАГА МАРИЈА УГЉЕВИК