Лопаре: Свечана светосавска академија

У петак, 2. фебруара 2018. године, у препуној сали лопарског Центра за културу и информисање, одржана је свечана Светосавска академија. Светосавска омладинска заједница и Црквена општина Лопаре, уз покровитељство Општине Лопаре, уложили су и ове године свој богољубиви труд, како би академија посвећена српском првојерарху оправдала статус најеминентније духовно-културне манифестације у овој мајевичкој општини.
Надахнуто и поучно Слово о Светом Сави одржао је протојереј ставрофор Стево Јовић, архијерејски намјесник тузлански. Окосницу програма чинио је наступ многонаграђиване добојске етно групе "Ива". Својим наступом овогодишњу академију обогатили су и ученици лопарских школа. Водитељ програма била је госпођа Слађана Илић, професор српског језика и књижевности у Основној школи " Свети Сава". Предсједник Светосавске омладинске заједнице у Лопарама, вјероучитељ, Горан Лукић уручио је пригодне дарове учесницима академије, које је обезбиједила Црквена општина Лопаре.
Лопарска публика своје изванредне импресије и одушевљење овогодишњом академијом сумирала је на пригодном коктелу који је организован након академије. Славећи Светога Саву и чувајући успомену на њега, надамо се да ће се ова дивна академија и у будуће одржавати у овом лијепом мјесту.
Бошко Максимовић,
професор вјеронауке у брчанским средњим школама