ДО "ТРОЈЕРУЧИЦА" ДОНИРАЛА ЗАШТИТНЕ МАСКЕ ДОМУ ЗДРАВЉА УГЉЕВИК

Добротворна организација Епархије зворничко-тузланске "Тројеручица" данас је Дому здравља Угљевик донирала 350 шивених маски за заштиту против вируса корона.

Фото: Младен Василић
Заштитне маске су уручили  протојереј-ставрофор Милан Топић и протонамјесник Сретен Мићић заједно са чланом "Тројеручице"  Јеленом Ђурић Спасојевић.

"У протеклом периоду имали смо одличну сарадњу са начелником општине Угљевик Василијем Перићем и на томе смо му неузмјерно захвални', рекла је Спасојевић.

Директор ове здравствене установе Југослав Цветковић захвалио је за донацију и изразио задовољство јер долази из организације која је под окриљем Цркве, уз подсјећање да је управо она вијековима уназад најснажнија подршка српском народу.

"Маске ћемо употријебити за заштиту здравствених радника који су непрестано на терену и који су изложени ризику", рекао је Цветковић новинарима.

Он је истакао да на подручју општине Угљевик нема заражених вирусом корона, те епидемиолошку ситуацију оцијенио као стабилну.

"Под епидемиолошким надзором налази се 46 лица од чега је пет лица у карантину, а из надзора је изашло 206 лица", навео је Цветковић.

Текст и фото: Младен Василић - општина Угљевик

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ДО ТРОЈЕРУЧИЦА УГЉЕВИК