ЦРКВА У ТЕСЛИЋУ ОРГАНИЗОВАЛА БЕСПЛАТНУ ПОДЈЕЛУ ЗАШТИТНИХ МАСКИ

„Добро чинити да вам се не досади“ (Гал. 6,9).

У организацији парохија теслићких, Кола Српских Сестара „Српкиње“ и Светосавске омладинске заједнице Теслић, дана 28.03.2020. године на Тргу српских бораца, организована је подјела 1 500 заштитних маски за грађане Теслића.

Стојећи данас као одговорни хришћани пред савременим проблемима и искушењима, Црква као заједница и Мајка свих људи, пројављује своју дјелатну љубав, позивајући све да помогнемо ближњима како  би наш ход ка Васкрслом Христу био у духу Јеванђеља.

Управо зато, у овим тешким данима када вапијемо за љубављу Црква нас позива да испунимо Христове ријечи: „ Јер огладњех, и дадосте ми да једем; ожедњех, и напојисте ме; странац бијах, и примисте ме; Наг бијах, и одјенусте ме; болестан бијах, и посјетисте ме; у тамници бијах, и дођосте ми. Заиста вам кажем: кад учинисте једноме од ове моје најмање браће, мени учинисте “(Мт. 35-36;40).

КОРОНА ВИРУС COVID19 ПАНДЕМИЈА ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ДО ТРОЈЕРУЧИЦА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА ТЕСЛИЋ