СВЕТИ САВА ПРОСЛАВЉЕН У СТАРОМ ЗВОРНИЧКОМ ХРАМУ

На празник Светог Саве, 14/27. јануара 2020. године, првог српског архиепископа, светитеља и просветитеља, утемељивача српске Цркве, државе и школства, у Старом зворничком храму служена је Света Литургија.

На крају службе преломљен је славски колач са кумовима и присутним вјерницима.

Након тога, у храму је уприличен светосавски програм који су припремили ученици зворничке гимназије, дјеца из вртића и најмлађи парохијани. Млади светосавци, рецитовали су стихове о Светом Сави и за свој труд су награђени пакетићима.

Кум овогодишње славе била је г. Јасна Модраковић а кумство за сљедећу годину преузела је г. Љубосава Борић из Зворника. У порти храма кума је уприличила богато послужење за све присутне вјернике.

Прикладне пакетиће за присутне светосавце, обезбедили су браћа Матео, Андреј и Филип Драгичевић из Зворника.

Испред наше црквене заједнице захваљујемо се приложницима, кумовива, рецитаторима и осталим светосавцима који су радост празника подијелили заједно са нама.

протонамјесник Милош Зекановић