ИСПРАЋАЈ ДУГОГОДИШЊЕГ СТАРЈЕШИНЕ САБОРНОГ ХРАМА У БИЈЕЉИНИ

У недјељу 21. по Духовима, на дан празновања Светог мученика Терентија, Светог Арсенија Кападокијског и Светог Арсенија Сремца служена је света Евхаристија у Саборном храму у Бијељини.

Литургијским сабрањем началствовао је умировљени крстоносни прото Миодраг Гаврић, дугогодишњи старјешина Саборног храма у Бијељини, а саслуживали су му протојереји-ставрофори: Драган Пејчић, Митар Тешић, Милан Перковић и ђакон Немања Ерак. Вјерни народ је узео учешћа у Евхаристијском сабрању причестивши се Светим тајна Христовим. На богослужењу су појали, као и сваке недјеље, чланови хора Србадија под управом професорице Десанке Тракиловић.

Ове године, када се навршава десет година од освећења Саборног храма, навршило се и четрдесет година пастирске службе протојереја-ставрофора Миодрага Гаврића, те се јучерашњим служењем отац Миодраг опростио од активне парохијске службе и уједно вјерницима представио оца Драгана Пејчића, који га је наслиједио.

У свом емотивном обраћању на крају литургијског сабрања отац Миодраг је рекао:

"Драга браћо и сестре!

Као све у животу тако и људски радни вијек има свој почетак и крај. Па тако сам и ја започео свој свештенички радни вијек прије пуних 40 година у Тузли, наставио у Добоју и ево, посљедњих 25 година овдје у Бијељини, приведох крају своју активну свештеничку службу.

Опраштајући се данас од вас, такође желим да се опростим од свих мојих бивших парохијана гдје сам све ових протеклих 40 година живио и радио служећи Богу и роду свом, оставивши свугдје по неко дјело, а сходно мојим скромним талантима које сам по Христовој заповијести настојао што више умножити.

Благодарим Господу Богу мом, који ме је водио десницом својом за све ово не тако лако вријеме. Хвала Епископу Василију који ме је рукоположио у свештенички чин и повјеравао ми најодговорније дужности у Епархији зворничко-тузланској. Хвала мојој породици која ме је вјерно пратила о подржавала и остала вјерна у активној црквеној служби.

Изражавам захвалност мојим бившим парохијанима и у Тузли и у Добоју, а посебно хвала вама драги моји парохијани при овом светом храму који смо заједно са добрим људима градили и саградили и прије 10 година предали на богослужбену употребу на вашу радост и радост генерација послије нас. Као већ пензионисани ваш парох, а сходно мојим могућностима и договором са новопостављеним старјешином, повремено ћу богослужити у овом светом храму молећи се и даље за све вас.

По благослову Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија за новог старјешину овог храма, и пароха четврте парохије бијељинске, постављен је протојереј-ставрофор Драган Пејчић, досадашњи парох јањски, кога вам данас представљам желећи му од свег срца, срећу и благослов Божји да га прати на новој повјереној дужности.Прота Драган је до сада службовао у више мјеста наше Епархије и свугдје оставио велика дјела која ће свједочити његов несебични труд и рад на њиви Господњој.Изражавајући му добродошлицу, вас молим браћо и сестре, да оца Драгана прихватите и помажете као што сте и мене, а он ће надам се као и до сада, оправдати ваше повјерење.

Још једном, хвала Богу и свима за све. Здрави и живи били на многаја љета. Амин"

Након богослужења услиједила је свечана трпеза у парохијском дому и послужење за вјерни народ које је припремило братство Саборног храма, а вјернике су послужиле чланице Кола српских сестара при овоме храму.