ЦРКВЕНО-НАРОДНИ САБОР У СРНИЦАМА

У недјељу двадесету по Духовима, на празник преподобног Илариона, 3. новембра 2019. године Господње, у селу Срнице, општина Сребреник, пријератном великом српском селу, а данас сеоцету од тек двадесетак српских, углавном старачких, домаћинстава повратника, одржан је црквено-народни збор, који се по традицији одржава прве недјеље у мјесецу новембру.

Била је ово згодна прилика да се некдашње комшије, домаћини и домаћице, окупе и Богу помоле.

Тим поводом служена је света Литургија у храму Свете великомученице Недеље, коју су служили свештеници Спасоја Радовановић, парох тузлански, Жељко Ђурица, парох брчански и Синиша Пајкановић, парох шпионички.

Након Литургије преломљен је славки колач и приређена трпеза љубави за све сабране, коју су овом приликом обезбиједили кумови овогодишњег збора – Саво и Спаса Љубојевић, са сином Браниславом.

Бошко Максимовић,
Професор православне вјеронауке у