СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ БИШЊА

У четвртак, 31. октобра 2019. године, када се сјећамо Светог Апостола и Еванђелисте Луке и Светог Петра, Митрополита цетињског, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Покрова Пресвете Богородице у Доњој Бишњи код Дервенте.

Светог Апостола и Еванђелисту Луку као крсну славу славе игуман ове свете обитељи, архимандрит Симеон Обреновић, и сабрат манастира, јеромонах Авакум Стјепановић, тако да је, након причешћа Светим Даровима, Владика са вјерним народом и свештенством преломио славски колач.

Послије Литургије, за присутне је уприличена трпеза љубави у манастирском конаку, гдје је Владика одржао бесједу у којој је, прије свега, нагласио значај богослужења, Литургије, као централног догађаја прославе, а потом говорио о светости као смислу и циљу првенствено монаштва, али и свештенства и сваког хришћанина.

КРСНА СЛАВА СВЕТИ АПОСТОЛ ЛУКА МАНАСТИР БИШЊА ИГУМАН СИМЕОН