Божић свечано прослављен у Теслићу

И заиста велика је тајна побожности: Бог се јави у тијелу, оправда се у Духу, показа се анђелима, проповједи се незнабошцима, вјерова се у свијету, вазнесе се у слави (1. Тим. 3:16).

У радости највеће хришћанске истине, да је Бог Логос постао тијело (Јн.1:14), Бог Творац свијета, свега видљивог и невидљивог се оваплотио, узео је обличје човјека и открио се да би човјека уздигао и дао му могућност да постане Бог по благодати, у доживљају ове истине парохијани теслићких парохија су дочекали овај велики празник.
              Дошавши на крај пута који је праћен постом и молитвом, заједно са старозавјетним пророцима који су најавили долазак Спаситеља, вјерници храма Пресвете Тројице су се на литургијама окупљали и са радошћу припремали за празник.
Чланови Светосавске Омладинске Заједнице и Кола Српских Сестара из Теслића су  у ишчекивању празника припремили велики број бадњачића који су пристојно украшени за освећање и благослов вјерном народу.
 На Бадњи дан је код храма наложен бадњак, а на сам дан празника је служена света литургија на којој се причестило мноштво вјерника. Архијерејски намјесник теслићки протојереј-ставрофор Миладин М. Вуковић је заједно са братством храма вјерницима честитао празник и прочитао посланицу Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја.
              Желећи да свима Богомладенац донесе истинско спасење у љубави и миру, молимо се Господу да нам подари истрајности у вјери како би заједно са анђелима и пастирима пјевали пјесму: слава Богу на висинама, а на земљи мир, међу људима добра воља.