СЛАВА ХРАМА СВЕТЕ ПЕТКЕ ПАРАСКЕВЕ У ГАРЕВЦУ-НОВО НАСЕЉЕ

Дана, 26. октобра 2019. године у Храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу-Ново Насеље код Модриче, служено је велико вечерње богослужење у част Преподобне мати Параскеве – Свете Петке.

Вечерње богослужење служио је протонамјесник Недељко Горановић. Послије вечерње службе отац Недељко се обратио поучним и бираним ријечима вијерном народу говорећи о животу и значају Свете Петке Параскеве. После дивне бесједе народ је прилазио да приме по парче освећеног хљеба, а јереј Николај Тодоровић помазивао је вјернике освећеним уљем.

Сутрадан, 27. октобра 2019. године, када наша Православна црква прославља успомену на Преподобну мати Параскеву – Свету Петку, свету Литургију у Храму Свете Петке Параскеве служио је протонамјесник Недељко Горановић уз саслужење протонамјесника Николе Горановића.

Сунчаног и лијепог недјељно-празничног дана храм у Гаревцу био је мали да прими све вјернике под своје сводове, па су вјерници били принуђени да свету Литургију прате у порти храма.  На Литургији се причестио велики број вјерника.

Након Свете Литургије, отац Недељко је говорио о Светој Петки, гдје истакао да се и ми као православни вјерници требамо угледати на живот ове дивне светитељке и наше заштитнице.

У продужетку молитвеног славља услиједио је трократни опход око храма, освећење водице, освећење и ломљење славског колача које је кума Милка Новаковић из Модриче припремила за здравље и спасење своје породице.

Кумови данашње славе припремили су богато послужење у порти храма за све вјернике. Марко Пебић из Гаревца јавио се да са својом породицом буде кум идуће 2020. године.

На крају можемо рећи: Све је лијепо и честито било и миломе Богу приступачно.

Старјешина храма
протонамјесник Никола Горановић