ХРАМОВНА СЛАВА У МАГНОЈЕВИЋУ

Дана 27. октобра 2019. године када прослављамо празник Свете Петке Параскеве, храм  у Доњем Магнојевићу био је премали да прими све који су дошли на литургијско Сабрање  и прославу храмовне славе.

Светом Литургијом је началствовао пензионисани свештеник, протојереј-ставрофор Јово Јовић уз саслуживање такође умировљеног свештеника, протојереја-ставрофора Мике Јовића и протојереја Јована Максимовића, пароха прве козлучке парохије.

Отац Јован се пригодном бесједом обратио вијерном народу честитајући Празник и истичући значај причешћа тијелом и крвљу Господњом.

Послије Литургије обављен је трократни опход око храма и помен мјештанима Магнојевића пострадалим од партизана и комунистичког режима у Другом свјетском рату, као и пострадалим у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату.

Славски колач је пререзан са кумом овогодишње славе г. Немањом Николићем из Вршана.

Литургијском сабрању и славској свечаности присуствовао је градоначелник Бијељине г. Мићо Мићић, посланик у Народној скупштини РС г. Недељко Ћорић и представници градске управе и јавних институција.

Чланови СКУД-а "Срце игра" из Брезовог Поља су извели кореографију, игре из Србије.

Вјерни народ је на посљетку узео учешћа у славској трпези која је припремљена за све присутне.

Протојереј Лука Петровић, парох вршански

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ХРАМОВНА СЛАВА ВРШАНИ ДОЊИ МАГНОЈЕВИЋ