МЕЗГРАЈА: ГОДИШЊИЦА ОСВЕЋЕЊА ХРАМА

У Цркви Преноса моштију Светог архиђакона Стефана у угљевичкој Мјесној заједници Мезграја јуче је служена Света Литургија о седмогодишњици њеног освећења.

У Цркви Преноса моштију Светог архиђакона Стефана у угљевичкој Мјесној заједници Мезграја јуче је служена Света Литургија на седмогодишњицу њеног освећења када се славе Свети праведници Јоаким и Ана.

Литургију је служио протојереј-ставрофор Милан Топић који је подсјетио да је потребно имати истрајну, јаку и чврсту вјеру.

„Треба да вјерујемо да ће нам Бог помоћи у нашим добрим намјерама које имамо.  Ако Бога чврсто замолимо, Он ће  испунити за наше добро и добро наших сродника“, поручио је Топић.

Он је похвалио мјештане Мезграје јер су заједно у светом Храму у коме се моле Богу и у коме се причешћују.

„Имамо сталну везу једни са другима преко Свете Литургије и Светог Причешћа“, нагласио је Топић.

Литургији је присуствовао и начелник Угљевика Василије Перић, који је напоменуо да ова општина помаже инфраструктуру и живот Српске православне цркве, те да на годишњем нивоу за то издвоји око 100.000 КМ.

Перић је подсјетио да  је Општина Угљевик у протеклом временском периоду у Мезграји издвојила знатна материјална средства за изградњу инфраструктурних пројеката, а знатно је помогла и изградњу цркве.

"Црква и наша вјера православна нас је кроз вијекове одржала и сачувала. Сарадња руководства општине Угљевик и Српске православне цркве у наредном периоду биће још јача и снажнија", рекао је Перић.

Младен Василић
координатор за односе са јавношћу Општине Угљевик