Свечано Божићно јутро у Угљевику

У Храму Свете Петке Параскеве у Угљевику служена је Божићна литургија у присуству бројних вјерника и мјештана.
Старјешина храма протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић је након литургије прочитао Божићну посланицу Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја и радосним божићним поздравом "Мир Божији - Христос се роди" честитао вјерницима најрадоснији хришћански празник-Божић.
"Желим да Богомладенац Исус Христос озари срца наша, да испуни домове наше радошћу, миром, срећом и напретком", поручио је Пајкановић.

Божићној литургији присуствовао је и начелник општине Угљевик Василије Перић који је Божић честитао свештенству и монаштву Српске православне цркве и грађанима са жељом да рођење Исуса Христа, као симбол рађања и стварања подстиче све да у заједништву наставе градити још бољи и љепши Угљевик као пожељну средину за живот.
"Желим да празник Христовог Рођења унесе срећу, здравље, мир и благостање у ваше домове и оснажи осјећања љубави и поштовања", рекао је Перић уз традиционалан поздрав "Мир Божији-Христос се роди".