ОСВЕШТАНИ ТЕМЕЉИ НОВОГ ХРАМА У БИЈЕЉИНИ (ВИДЕО)

На територији девете парохије бијељинске у Новом Насељу, освештани су темељи новог храма посвећеног Вазнесењу Господњем.

Темеље је освештао, по благослову Епископа Фотија, архијерејски намјесник бијељински протојереј-ставрофор Љубо Богдановић.

Чину освећења саслуживали су архијерејски намјесник угљевичко-јањски Драган Пејчић, протојереј-ставрофор Зоран Петровић, протонамјесник Радиша Јокић и ђакон Бојан Чечар.

Након молитве намјесник је уручио епископске грамате великим донаторима на почетку градње храма – госпођи Лукрецији Манојловић и господину Славку Илићу а лицитацијом је за кума темеља изабран господин Раденко Рашевић, житељ мјесне парохије.

За трпезом љубави, коју су домаћини припремили за све госте, управа храма припремила је дарове за све.

За Епископа Фотија, који је потписао благослов за изградњу новог храма, припремљен је символичан поклон, налив перо у филигранској изради сребра.

Свештеници који су учествовали у чину освећења темеља добили су свештеничке епитрахиље а ђакон орар.

Сви присутни добили су по један примерак књиге ''Вера Светих''  у издању издавачке куће ''Синај" - Епархије зворничко-тузланске, такоће и по једну макету будућег храма, запаковане у еколошке врећице посебно припремљене за ову прилику.