ОСВЕЋЕН ОБНОВЉЕНИ ХРАМ У СЕЛУ ЈАСЕНИЦА

Ријеке вјерног народа сливале су се 03.08.2019 године у село Јасеница у општини Сребреник да би присуствовали великој духовној радости,освећењу из темеља обновљеног храма Светих апостола Петра и Павла.

Храм је стицајем околности почетком деведесетих година прошлог вијека био у веома лошем и рушевном стању да би почетком прошлог рата због исељавања православног становништва био у потпуности напуштен.

Залагањем и трудом вјерног народа овог и околних села почетком 2018. започета је обнова, остаци старог храма, осим звоника су уклоњени, Епископ Фотије је освештао темеље храма у јулу 2018, да би већ у јуну 2019. у славу Божију а на радост вјерника храм био у потпуности обновљен.

Изасланик Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, умировљени Епископ средњоевропски Константин, уз саслужење више свештеника је обавио свети чин освећења послије кога је служена света Литургија.

За кума храма проглашен је Далибор Лакић, а за кумове иконостаса, звона и крста Славко Савић, Алекса Тешић и Перо Новаковић.

По завршетку трокатног опхода око светога храма - Литије, вјерном народу се у пригодној проповиједи обратио епископски изасланик те уручио два ордена Светог краља Драгутина – преподобног Теоктиста члановима грађевинског одбора Василију Митровићу и Јови Новаковићу, као и  епископске грамате - похвалнице многима који су помогли ово богоугодно дјело.

Приликом трпезе љубави, коју су с љубављу припремили чланови грађевинског одбора, присутнима се обратио надлежни свештеник јереј Синиша Пајкановић, захваливши се свима који су на било који начин учествовали у обнови, и изразивши наду да ће се обновити и црквено-народни сабор који се одржавао на празник Светих апостола Петра и Павла,а који је окупљао хиљаде људи са овог краја.

јереј Синиша Пајкановић

СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ ОСВЕЋЕЊЕ ЕПИСКОП КОНСТАНТИН ЈАСЕНИЦА ШПИОНИЦА ОРДЕН