ХРАМОВНА СЛАВА У КОРЕНИТИ

На празник Свете преподобномученице Петке Параскеве, у народу познате као Трнове Петке, свечано је прослављена крсна слава храма у Коренити.

Свету Литургију су служили протојереји-ставрофори Славко Максимовић и Неђо Зарић, протонамјесник Дарко Перић те јереји Срђан Васиљевић и Игор Шојић.

Након свете Литургије услиједио је трократни опход око храма, а служен је и парастос уз полагање вијенаца, код споменика погинулим борцима из последњег Одбрамбено-отаџбинског рата, који се налази у порти храма, као и парастос код споменика, који се налази у непосредној близини храма, жртвама Другог свјетског рата. По завршетку парастоса освећено је славско жито и пререзан славски колач.

Свечаности је кумовао Ђоко Михајловић из Горње Буковице.

Напослијетку, услиједио је културно умјетнички програм који је извео КУД ''Рудар'' из Угљевика.

У саставу прославе организована је и хуманитарна акција добровољног даривања крви, којој су се многи одазвали, и даривали крв. Овом акцијом руководила су стручна лица из Дома здравља Бијељина.

Након свега уследила је заједничка трпеза љубави уз народно весеље.

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ТРНОВА ПЕТКА ХРАМОВНА СЛАВА ПИПЕРЦИ КОРЕНИТА