ИЛИНДАНСКИ САБОР У ПОЖАРНИЦИ

Дана, 02.августа 2019 год. када црква прославља успомену на Светог пророка Илију одржан је црквено-народни сабор у Пожарници код Тузле.

Свету Литургију у храму Вазнесења Господњег служио је протонамјесник Иван Савиновић, бригадни свештеник у касарни Дубраве у Тузли.

У поподневним часовима молитву су служили: протојереј-ставрофор Стево Јовић, архијерејски намјесник тузлански, протојереј-ставрофор Драган Тодоровић, протонамјесник Васо Поповић и протонамјесник Милош Тришић.

Након избора кума за идућу годину, Литије око храма и ломљења слaвског колача вјерном народу се обратио протојереј-ставрофор Стево Јовић, пожеливши сретан празник и благословен сабор Тузлака.

Традиционални сабор Тузлака обиљежава се последњих шест година.

Прочитајте још: НЕПОЗНАТИ МУШКАРАЦ ПУЦЊАВОМ РАСТЕРАО СРБЕ НА САБОРУ У ПОЖАРНИЦИ

Сабор се одржава уз помоћ црквеног одбора при храму Вазнесења  Господњег у Пожарници, ''Удружења Тузлака'' из Бијељине и града Тузле.

Протонамјесник Спасоја Радовановић