ПОПОВО ПОЉЕ: СЛАВА МАНАСТИРА У ИЗГРАДЊИ

На празник Сабора светог архангела Гаврила, манастир у изградњи у Поповом Пољу, посвећен овом празнику, прославио је своју крсну славу.

Прослава је почела вечерњом службом коју је, као изасланик Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Г.Фотија, служио високопречасни протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански, уз саслужење високопречасних протојереја-ставрофора Томе Ћирковића и Неђе Зарића, протојереја Жике Митровића и пречасног јереја Милорада Зарића.

Велики број вјерника се одазвао позиву грађевинског одбора и свештеника да присуствују прослави прве славе овог прелијепог манастирског храма у изградњи, који је био премален да прими све присутне.

Након вечерње службе извршен је избор кума славе, а част је ове године припала Горану и Слађани Антић.

Након Литије око храма и резања славског колача уследила је славска трпеза коју је припремио грађевински Одбор овога храма за све присутне.

Протојереј-ставрофор Драган Јездић