СЛАВА ЦРКВЕ У НОВИМ ДВОРОВИМА И ПРЕДСТАВЉАЊЕ НОВОГ ПАРОХА

Обиљежавање дана Рођења Светог Јован Крститеља и славска свечаност у новодворовској парохији започела је светом Литургијом, којом је началствовао протојереј Драган Гороњић, свештеник у Акрону САД, уз саслужење протојереја-ставрофора Љубе Богдановића, намјесника бијељинског, протојереја-ставрофора Јове Бановића, новог пароха новодворовског, протојереја Ненада Ђурића, пароха дворовског, протојереја-ставрофора Михајла Јовића, свештеника у пензији, и ђакона Бојана Бановића.

По завршетку свете Литургије, окупљеним вјерницима, пригодно слово о празнику Рођења Светог Јована Крститеља, одржао је протојереј Драган Гороњић, уједно честитајући храмовну славу новодворовске парохије. Потом је протојереј-ставрофор Љубо Богдановић, намјесник бијељински, представио окупљеним вјерницима новопостављеног пароха новодворовског протојереја-ставрофора Јову Бановића. Том приликом отац Љубо Богдановић пожелио је добродошлицу новом свештенику, истакавши досадашњи плодан пастирски рад оца Јове, као дугогодишњег пароха у Броду, и пожелио му много успјеха на новој њиви Господњој.

Према обичају, услиједило је даривање црквених литија и светих икона, као и избор кума славе за наредну годину, а потом и свечана Литија око светог храма.

Кум овогодишње славе био је Душан Станкић из Нових Дворова, који је са свештенством и великим бројем вјерника сломио славски колач. Кум наредне године биће Зоран Купусовић из Нових Дворова.

По традицији уприличен је ручак за све госте. Током трпезе љубави надлежни свештеник протојереј-ставрофор Јово Бановић одржао је здравицу којом се захвалио свим приложницима, куму славе, свештеницима и свим вјерницима.