ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА СТАРОГ ЗВОРНИЧКОГ ХРАМА

Празник Рођење Светог Јована Крститеља Зворничани прослављају као славу Старог зворничког храма.

Празничног расположења, а ријечима добродошлице, свештенство и вијерни народ на улазу у порту дочека свог духовног оца и Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: архимандрит Гаврило (Стевановић), игуман манастира Озрен, игуман Георгије (Станковић), намјесник манастира Озерковићи, протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Славенко Томић, протонамјесници Милош Тришић и Радиша Јокић, јереји др Никола М. Гаврић и Дражен Стевановић, те протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Ђорђе Грујић.

Пјевао је црквени хор ''Свети Владика Николај'' из Зворника.

Бесједа Епископа Фотија

За указану помоћ у току реновирања Старе зворничке светиње, Преосвећени Владика Фотије одликовао је орденом Светог краља Драгутина - преподобног Теоктиста, господина Зорана Стевановића, градоначелника Зворника, господина Саву Ерића, великог добротвора и привредника и Данијела Драгичевића, шефа кабинета Предсједавајућег Предсједништва БиХ г. Милорада Додика.

Епископским граматама признања одликовани су: г. Станко и Љепосава Загорац, ктитори будућег фрескописа, г. Иван Иво Јокић, велики пријатељ и добротвор наше светиње, г. Јаков Галић, дугогодишњи предсједник ЦО Зворник и добротвор, г. Драгољуб Рељић, први савјетник Предсједавајућег Предсједништва БиХ, г. Бојан Ивановић, замјеник градоначелника Зворника, г. Владимира Живковића, великог добротвора и г. Новицу Мотику, успјешног младог архитекту и добротвора светиња православних.

Услиједио је опход око храма и ломљење славског колача са кумом данашње славе и јубилеја 200 година од освећења темеља светог храма.

Кум, господин Саво Ерић из Зворника заједно са својом породицом, припремио је славски колач, ручак за званице и послужење за све присутне у црквеној порти.

Кумство за сљедећу годину преузела је г. Биљана Чигоја.

Након Литургијског сабрања услиједила је трпеза љубави  у новој црквеној сали. У току ручка, пригодном бесједом, обратио се и све присутне празничним ријечима добродошлице поздравио протонамјесник Милош Зекановић. Он се захвалио Преосвећеном Владики Фотију на канонској посјети а званицама на присуству. Ручак је протекао у веселом расположењу захваљујући програму који су уприличили чланови хора.

протонамјесник Милош Зекановић
привремени парох четврте парохије зворничке

РОЂЕЊЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЉ ЗВОРНИК ОРДЕН ГРАДОНАЧЕЛНИК ЗОРАН СТЕВАНОВИЋ