СЛАВА ХРАМА И ОПШТИНЕ СТАНАРИ

У најмлађој Општина у Републици Српској, Станари, на Мали Васкрс текуће године, свечано је обиљежена Крсна слава Спомен-храма Васкрсења Господњег и Крсна слава Општине Станари.

У присуству великог броја вјерника, служена је Света Литургија којом је началствовао умировљени Парох теслићки протојереј-ставрофор Боро Шањић уз саслужење надлежног пароха станарског проте Станислава Рађена и пароха осредачког јереја Радета Танацковића.

Након свете Литургије услиједио је избор кума за наредну годину, даривање црквених барјака, икона, празнична Литија око храма и ломљење славског колача, а потом и трпеза љубави на којој је, поред свештенства и начелника општине Станари Душана Панића и његових сарадника, био присутан и велики број вјерног народа.

Кум храмовне славе за ову годину је Горан Јеринић из Станара. А изабран је и кум за следећу годину Данијел Зрнић из Станара.

На светој Литургији појао је црквени хор храма Рођења Пресвете Богородице "Богољубље" из Добоја, који дјелује под духовним руководством проте Душка Недића из Добоја који је и сам био присутан.

Далибор Шушковић,
студент теологије