ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА МАНАСТИРА У РИТЕШИЋУ

На празник Преподобне Матроне Московске, 02. маја 2019. године, прослављена је Крсна слава Манастира у Ритешућу (архијерејско намјесништво дервентско).

На Светој Литургији началствовао је архијерејски намјесник дервентски, протојереј- ставрофор Радојица Ћетковић уз саслужење: протојереја- ставрофора Мирка Николића, архијерејског намјесника добојског, протојереја- ставрофора Миладина Вуковића, архијерејског намјесника теслићког, протојереја- ставрофора Жељка Матића, пароха дугопољског, протонамјесника Недељка Горановића, пароха гаревачког, протонамјесника Николе Горановића, пароха гаревачког и јереја Николе Јањушића, пароха мајевачког, те вјерног народа из дервентског, добојског и модричког краја.

Кума славе је била Данијела Гајић која је кумство за следећу славу предала Николају и Алексеју Вуковићу из Теслића.

Након Свете Литургије и трократног входа извршено је освећење славског жита и хљеба те трпеза љубави за све присутне којима се захвалио Игуман Манастира синђел Нектарије Радовановић.

МАНАСТИР СВЕТЕ МАТРОНЕ РИТЕШИЋ БЛАЖЕНА МАТРОНА МОСКОВСКА ХРАМОВНА СЛАВА