Празник Материце у Броду

У недељу 31. по Духовима на простору бродских парохија свечано је обиљежен и молитвено прослављен празник Материца који је наша Света Црква посветила нашим мајкама.

И ове године прослава овог лијепог празника започела је Светом Литургијом на којој су многе наше мајке са дјецом приступиле светој чаши те се причестили.

У организацији КСС - Покров Пресвете Богородице по завршетку Свете литургије чланице кола почастиле су све присутне скромним послужењем у име њиховог празника.

У наставку чланице КСС су као и сваке године посјетиле удрузење дјеце са посебним потребама "Корак наде" у Броду, те им том приликом предали пригодне поклоне и новчану помоћ за њихов рад у удрузењу са жељом да и даље имају успјеха у свом раду као и до сада што нас све радује, честитајући им долазеће празнике.

Кординатор КСС Брод
Протојереј-ставрофор Јово Бановић