Епископ Фотије богослужио у Теслићу (ВИДЕО)

У недјељу, 11. новембра т.г. на дан када наша света Црква прославља Светог Аврамија Затворника, Епископ зворничко-тузлански Господин Г. Фотије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Пресвете Тројице у Теслићу.

Епископу су саслуживали: протојереји-ставрофори Саво Кнежевић, Боро Шањић, Недељко Анђелић и  Вукан Субић, те протођакони Славољуб Милошевић и Младен Ковачевић.

У својој бесједи, Епископ Фотије је скренуо пажњу на узрастање вјере у Христу упоредивши је са Закхејевом вјером коме је жеља била да види Господа, те је сав свој труд, наду и љубав положио у ишчекивање сусрета са  лицем Господњим. Нагласивши важност  прочитане перикопе из Јеванђеља О васкрсењу Јаирове кћери, Епископ је посвједочио страдање као мјеру историје Српског народа и најавио да ће у наредном периоду бити сакупљани подаци о мученицима и страдалницима за вјеру Православну са простора Епархије зворничко-тузланске, како би се стекли услови за подношење молбе за канонизацију истих.

Благодарећи Господу на данашњем сабрању, свештеници при храму Пресвете Тројице су Епископу на дар уручили икону Новомученика из Влајића коју је насликала госпођица Милица Мишић из Теслића.

Пресједник СОЗ-а при парохијама теслићким
Александар Митровић, дипл. теолог