Настављено живописање цркве Лазарице у Блатници

Храм светог великомученика кнеза Лазара Косовског у Блатници доживљава пуноћу унутрашњег благољепија. Овај храм, саграђен и освештан тридесетих година прошлог вијека, неколико пута је екстеријерно поправљан и обнављан.

Након рјешавања дугогодишњег проблема са унутрашњом влагом, отпочело се најприје са чишћењем зидова, а затим и са осликавањем храма. Овај посао је, по благослову надлежног Епископа, повјерен тројици доказаних умјетника: Дарку Живковићу, Ђорђу Ђорђевићу и Милошу Максимовићу, који су кроз  осликавање храма Пресвете Тројице у Теслићу стекли велики углед. У претходном периоду осликано је небо и цјелокупан олтарски дио. Ове године, настављено је живописање зидова блатничког храма а све са предивним складом композиција и широком палетом боја и прелаза.

Упоредо са фрескописањем храма, ове године блатнички храм је украшен и са новим мермерним подом.

Треба нагласити, да се осликавање врши прилогом вјерника  блатничке и околних парохија на чему им овом приликом Управа храма искрено захваљује.

јереј Младен Јурошевић

БЛАТНИЦА