Света архијерејска Литургија у манастиру Часног Крста

Данас је, поводом храмовне славе, Епископ Фотије први пут служио свету Литургију у манастиру Часнога Крста у Сувом Пољу поред Бијељине.

Преосвећеном Епископу Фотију су саслуживали игуман манастира Бишња, архимандрит Симеон, парох тузлански, јереј Милош Тришић и протођакон Славољуб Милошевић као и мноштво народа који се окупио око ове Свете обитељи.

Данас се подсећамо да је Крст философија нашег живота коју свакоднево можемо да испитујемо. Када ујутру треба рано да устанемо, нешто нас вуче да останемо у кревету, да не одемо на богослужење у Цркву или на неко друго добро дело. Од ране зоре наступа борба и то је наш крст, и све док стари Адам у нама живи борба је непрестана. Тек када прођемо кроз сопствено распеће благодат Божија ће да умири страсти у нама – поучио је Епископ Фотије у својој бесједи.

Након Свете Литургије уследила је трепеза љубави за све присутне.