Епископ Фотије освештао звона и крстове у Поповом Пољу

У Поповом Пољу код Брчког, Владика зворничко-тузлански г. Фотије, освештао је звона и крстове храма, посвећеног Светом архангелу Гаврилу. Кум звона овога храма, који ће бити први манастир на простору Дистрикта, био је предсједник Републике Српске, Милорад Додик.

Градња храма посвећеног Светом архангелу Гаврилу у Поповом Пољу код Брчког, започета је на инцијативу мјештана. Ријеч је о монументалној грађевини, чији је звоник висок 33 метра.

"Један манастир је стално мјесто присуства Божијега и стално присутне молитве. Надам се да ће овај крај добијајући свој манастир, добити своје духовно сједиште", рекао је Епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

За предсједника Милорада Додика, који ће донирати 55.000 марака за кумство манастирским звонима, градња овог храма представља саборност српског народа.

"Веома је важно, када почнемо да брзо завршимо, и да покажемо нашу снагу. Јер управо, брзи завршетак овог манастира, јесте показивање нашег идентиета овдје", истакао је Милорад Додик, предасједник Републике Српске.

Село Попово Поље, налази се на граници између Дистрикта Брчко и Бијељине. Изградњи храма сви помажу од мјештана, до српских представника у законодавној и извршној власти, па и грађани других вјероисповијести.

"Ми имамо заиста добру сарадњу са СПЦ, са КЦ и Исламском вјерском заједницом. Мислим да о тој мисији СПЦ свједочи и чињеница да смо ми данас имали и ктитора, који је припадник и друге вјероисповијести", навео је Синиша Малић, градоначелник Дистрикта Брчко.

За мјештане Попова Поља, изградња храма је круна њиховог постојања.

"Жеља ми је била, да се једног дана овдје направи храм. То сам говорио својој мајци, мајка је говорила да је то немогуће", коментарише један од мјештана.

Мјештани Поповог Поља одавно очекују овакво здање, које врло репрезентативно за овај дио, односно за источни дио Брчко Дистрикта.

Како је потврдио и Владика Фотије, храм у Поповом Пољу, биће манастир. Након изградње, остаје још да се у њему формира манастирско братство, које ће оплеменити духовни живот овог краја.

Извор: РТРС
Фото: Дејан Ђурковић
Видео прилог можете погледати на овом линку

САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА МАНАСТИР ПОПОВО ПОЉЕ ХРАМОВНА СЛАВА ГРАДОНАЧЕЛНИК СИНИША МИЛИЋ МИЛОРАД ДОДИК ПРЕДСЕДНИК