Епископ Фотије освештао антиминсе (БИЈЕЉИНСКО НАМЈЕСНИШТВО)

На празник Свете великомученице Ефимије, 24. јула 2018.,Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије освештао је нове антиминсе за храмове Архијерејског намјесништва бијељинског.

По благослову Епископа антиминси су израђени на Светој Гори, у хиландарској келији Светог оца Николаја, Буразери (Ιερό Χιλιανδαρινό Κελλί Αγίου Νικολάου Μπουραζέρη) - која се налази у близини Кареје, иза скита Светог Андреје, на путу Кареја-Ивирон.

Данас келија Буразери има чак 5 цркава, по величини је већа и од неких манастира и скитова и у њој обитава до 50 монаха. У њој је данас чувена светогорска иконописачка радионица чије се иконе налазе у многим храмовима широм свијета. Управо је овдје настала данас веома позната икона Богородице заштитнице Свете Горе.