ШАМАЦ - ВАСКРСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ

На Празник над Празницима и славље над слављима – на Васкрсење Спаситеља нашег Господа Исуса Христа - служена је рана Света Литургија у храму Светог великомученика Димитрија у Шамцу

Свету Литургију је служили су парохијски свештеници архијерејски намјесник модричко-градачачки, протојереј Ненад Тојић; протојереј - ставрофор Миодраг Стевановић и ђакон Немања Јокић.

Светој Литургији претходило је Пасхално јутрење када су вјерници уз Часни Крст, литије и иконе, са надлежним свештеницима обавили трократни опход око храма.

Сви вјерници су приступили светом путиру и причестили се Тијелом и Крвљу нашег Васкрслог Спаситеља Христа.

Након заамвоне молитве освећена су васкршња јаја као симбол Васкрсења Христовог!

У галерији погледајте и фотографије са богослужења на Велики четвртак, петак и суботу.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ - ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

ВАСКРС ШАМАЦ ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК ВЕЛИКИ ПЕТАК ВЕЛИКА СУБОТА СТРАСНА СЕДМИЦА