ВАСКРС У ГЛАВИЧИЦАМА

Празник над празницима, Васкрсење Господа Бога и Спаса нашег Исуса Христа и ове 2023. године свечано и саборно је прослављен у цркви Рођења Пресвете Богородице у Главичицама.

Свету васкршњу литургију су служили протојереј Раде Танацковић и ђакон Младен Јовић.

Сабрани вјерни народ и ове године се окупио око своје светиње. Богослужење је отпочело опходом око храма,затим пасхалним јутрењем а у продужетку Света Литургија.

На крају Свете Литургије, традиоционално, освештана су и подјељена васкршња јаја.

У 11 часова одржано је такмичење за најтврђе и најљепше нашарано јаје.

Побједница ове године за најтврђе јаје је наша мала парохијанка и чланица храмовног хора Неда Перић, друго мјесто је освојио Марко Ступаревић, а треће мјесто је припало Андреју Бојанићу.

У категорији за најљепше нашарано јаје побједили су Никола и Ања Михајловић. Побједницима и свим учесницима подјељени су пригодни поклони.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ - ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!!!

ГЛАВИЧИЦЕ ВАСКРС