ДАРИВАЊЕ КРВИ У НАМЈЕСНИШТВУ БРЧАНСКОМ

Молебаном, који је у храму Сабора српских светитеља и мученика у Поточарима служио протојереј ставрофор Жељко Ђурица, духовник брчанске болнице, у уторак 17. маја 2022. године отпочело је даривање крви свештенства архијерејског намјесништва брчанског, које ово намјесништво већ дужи низ година организује два пута годишње у сарадњи са Одјељењем за трансфузију крви брчанске болнице.

У својој поуци присутним свештеницима и вјерницима брчанскох парохија отац Жељко је подсјетио на јеванђеоске позиве нама, Христовим сљедбницима, да својим примјером и жртвом, па и у даривању крви, будемо свједоци Љубави и Жртве Христове.

Даривању крви приступило је укупно 19 свештеника, ђакона и вјерника брчанског намјесништва.

Један од давалаца крви и овај пут је био директор брчанског Фонда здравственог осигурања, господин Радомир Николић, који редовно учествује у свим активностима који се организују са благословом Српске Православне Цркве, а који је истакао да је сарадња архијерејског намјесништва брчанског са свим здравственим установама у Брчком на завидном нивоу, што и не чуди имајући у виду идентичне човјекољубиве циљеве и здравствених радника и свештенства.

Отац Александар Михајловић, парох поточарски и домаћин овог узвишеног сабрања, организовао је са својом протиницом и парохијанима трпезу љубави и послужење за све дароваоце крви, љекаре и медицинске сестре.

Архијерејски намјесник брчански, протојереј ставрофор Драган Ћирковић, у својој здравици захвалио се свима који су се одазвали овој акцији даривања крви, те је подсјетио да нас на овај и овакве акције даривања најдрагоцјеније течности која Живот значи, позива и сам Христос, те да на овај начин истински свједочимо тврду и непоколебљиву вјеру у Живога Бога, али и љубав према људима.

Ђакон Бошко Максимовић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ДОБРОВОЉНО ДАРИВАЊЕ КРВИ АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО БРЧАНСКО БОЛНИЦА БРЧКО