ХАРИТАТИВНА ДЈЕЛАТНОСТ У ЛОПАРСКОЈ ПАРОХИЈИ

Са благословом Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија, Светосавска омладинска заједница при храму Покрова Пресвете Богородице у Лопарама уз помоћ Добротворне организације ,,Тројеручица“ и  вијерног народа Мајевице, реализовала је и овог Великог поста добротворну акцију ,,Корпа милосрђа“.

Свештенство при поменутом храму, заједно са омладином, је на Васкршњи понедјељак обишло одређен број породица однијевши им дарове и честитајући побједу над смрћу васкршњим поздравом ,,Христос васкрсе – Заиста васкрсе“.

Највећи благослов за вријеме духовног славља јесте измамити осмијех на лицу онима којима је потребна утјеха. Одјек еха ,,Христос васкрсе“ се чуо на најудаљенијим и најкршнијим дијеловима парохије чиме су испуњене ријечи Христове о бризи оних ,,најмањих“.

Релативно скоро је у парохији лопарској формирана организација Коло српских сестара ,,Мати Ангелина српска“ која несебично даје свој допринос на хуманитарном пољу.

Поред успјешних неколико акција до сада, вриједне сестре су показале своје залагање на креативном и хуманитарном пољу и у посљедње вријеме правећи корпице за јаја. Куповином корпица и добровљним прилогом успијешно је обрадована породица Јовић из Јабланице.

Скупљено је око 2500КМ које ће бити преусмјерене за куповину грађевинског материјала како би и ова породица имала топлину породичног дома, а ми своје дјело настављамо и у будуће.

ђакон Жељко Јефтић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ЛОПАРЕ ВАСКРС