Добој: РАДОСТ КАДА ДЈЕЛИМО ОНА ЈЕ ЈОШ ВЕЋА

Фото: СНИМАК ЕКРАНА

,,Воскресењем смрт си поразио,
Небо Твојом хвалом одјекује,
Земља слави свога Спаситеља!“
Луча Микрокозма
(Петар II Петровић Његош)

Празник Васкрсења Господа Исуса Христа торженствено је прослављен у храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

Храмовна звона објавила су почетак прославе Празника над празницима, престанак туге и почетак Васкршње радости.

Ове године Петропавловски храм био је испуњен вјерног народа који се сабрао да литургијски прослави Васкрсење Господње и побједу Живота над смрћу.

Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј ДајанТрифуновић уз саслужење умировљених свештеника протојерејâ-ставрофорâ Предрага Поповића и Радована Грујића те ђакона Владе Мојевића.

Вјерници су  приступили је Чаши живота сјединивши се са Васкрслим Господом Исусом Христом и тако крунисали крај светог Васкршњег поста.

Васкршњу посланицу Његове Светости Патријарха српског Господина Порфирија упућену вјерном стаду прочитао је Архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић.

На крају Литургије освећена су васкршња јаја која су подјељена вјерном народу који се сабрао на Васкршњој Литургији.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ- ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ

ђакон Владо Мојевић