БРАТСКИ САСТАНАК АРХ. НАМ. МОДРИЧКО-ГРАДАЧАЧКОГ

Архијерејско намјесништво модричко-градачачко
Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, у петак 6. недјеље Часног поста, 15. априла 2022. године, одржан је братски састанак свештенства Архијерејског намјесништва модричког-градачачког.

Сабрање је одржано у храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу гдје је служена Литургија Пређеосвећених дарова, уз исповијест и причешће свештеника и ђакона. Поред свештеника Светом Причешћу приступили су и сабрани вјерници.

Свету Литургију је служио протојереј Ненад Тојић, архијерејски намјесник модричко-градачачки, уз саслужење протојереја-ставрофора Војка Стевановића из Скугрића и Пере Танацковића из Модриче те ђакона Александра Стевановића из Модриче.

За вријеме Литургије свештенике је исповиједао протојереј-ставрофор Ђоко Лазић из Милошевца.

На крају Литургије вјерницима се обратио протојереј Ненад Тојић говорећи о значају поста, исповијести и праштању, а посебно је нагласио да су и свештеници људи из народа који су подложни гријеху тако да они имају потребу да се исповиједају.

Након Литургије приступило се радном дијелу састанка гдје је било ријечи о текућим темама.

По завршетку састанка услиједио је ручак за свештенство уз братски разговор и дружење.

Протојереј Никола Горановић

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО МОДРИЧКО-ГРАДАЧАЧКО ГАРЕВАЦ