Васкршње радости у Теслићу

Хвалите Господа на небесима, хвалите га на висини.
Момци и дјевојке, старци и дјеца,
Нека хвале име Господње;
 јер је само његово име узвишено,
 слава његова на земљи и на небу(Пс. 148.1; 12-13.)

У радости празника Васкрсења Христовога у коме „све што дише хвали Господа“ (Пс. 150.1) при Црквама светога пророка Илије и Пресвете Тројице организовани су Васкршњи сабори за дјецу.
            На Васкршњи Понедељак  09. априла т.г. велика радост Празника над Празницима – Васкрса, прослављена је код Цркве светог пророка Илије - евхаристијом и заједничким саборовањем за најмлађе. Након свете Литургије дјечица су, уз трократни опход око свете Цркве са иконама и појањем васкршњег тропара,  увеличала ово свето заједничарење.
            Други повод окупљања код свете цркве је, раније заказан, такмичарски. Најмлађи су се такмичили у следећим  дисциплинама: најљепше украшено  васкршње јаје, најљепши вакршњи цртеж, тражење скривеног јајета и ношење јајета у кашици. У свим овим дисциплинама дјечица су, у духу празника, показала своју креативност и свој лични доживљај Васкрса.
            У Томину недељу, 15. априла т.г., и код храма Пресвете Тројице одржано је саборовање за дјецу. Прије приступања такмичарском дјелу, најмлађи су присуством на светој Литургији у храму отпочели ово духовно саборовање. Након тога, уз послужење у сали код храма,  такмичари су своје вјештине опробали у следећим дисциплинама: избор за најљепше украшено васкршње јаје, најљепши васкршњи цртеж, најтврђе јаје и потрага за скривеним јајетом.
            У нади и вјери на Васкрсење, на наш Прелазак преко мора смрти у Лађу Христову, и ово  дјело нека буде мотивација  на даље заједничке подвиге и окупљања у Васкрсломе Господу.

Предсједник СОЗ-a
Александар Митровић