ХРАМОВНА СЛАВА У ПАРОХИЈИ МИЛОШЕВАЧКОЈ

На празник Светог Николаја Мирликијског Чудотворца литургијским сабрањем прослављена је храмовна слава милошевачког храма.

Светом Литургијом началствовао је надлежни свештеник протојереј-ставрофор Ђоко Б.Лазић, у присуству великог броја вјерника који су приступили Светој Чаши.

Након Свете Литургије и подјеле нафоре услиједило је ломљење славског колача и освећење славских дарова.

Кум сабрања за ову годину био је господин Срђан Бабић са својом породицом, док је кум за следећу годину изабран господин Предраг Јовановић.

Послије освећена дарова прота Ђоко је у својој беседи истакао како је светитељ Николај, заштитник храма и парохије милошевачке, један од најзаслужнијих и највећих отаца наше Свете Цркве, те како је својим животом показао истински пут живота вјечног, због тога га и ми Срби у великом броју прослављамо, како храмовну, тако и славу и заштиту многих домова и породица.

На крају овогодишњег сабрања, кум славе господин Срђан Бабић уприличио је трпезу љубави за све присутне.

г. Перо Петровић

СВЕТИ НИКОЛА ХРАМОВНА СЛАВА МИЛОШЕВАЦ