НАПРЕДУЈЕ ГРАДЊА НОВОГ ХРАМА У ЈЕЗЕРИМА

Градња Храма светог апостола и јеванђелисте Марка у Језерима (Парохија блатничка), настављена је великим замахом и у овогодишњој грађевинској сезони.

Закровљен објекат храма је у овој години обучен у свечано фасадно рухо царског достојанства, како и приличи „дому Цара Славе“. Пошто је омалтерисана унутрашњост храма, вриједни мајстори су вањску фасаду украсили дивном црвеном бојом царског достојанства, која је у потпуности изразила љепоту украсних елемената и архитектонских обриса скривених у детаљима.

У току су припреме за постављање каменог пода а израда дрвеног иконостаса је приведена крају и исти ће убрзо бити уграђен у храму.

Овај значајни грађевински напредак мотивисао је неколико Језерана да на старом огњишту у Језерима обнове куће. У току је закровљавање неколико кућа недалеко од новог храма. Тиме је послата јасна и недвосмислена порука да простор Језерачке планине мора остати српски етнички простор, јер су ту гробови предака и стара огњишта на којима су стасавале многе генерације православних Срба.

Треба напоменути да се сав посао градње финансира добровољним прилозима Језерана, који су расељени од Теслића до Србије и дијаспоре. Намјера им је да уз благослов Преосвећеног Владике Фотија, храм заврше и свечано освештају на Марковдан идуће године.

Протонамјесник Младен Јурошевић

БЛАТНИЦА ЈЕЗЕРА