ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ЗЕМЉУ ЗА ГРАДЊУ ХРАМА У МЕЗГРАЈИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас земљу у насељу Мезграја-Косе код Угљевика на којој ће се градити храм посвећен Пресветој Тројици.

Епископ Фотије је пожелио да будућа црква буде мјесто окупљања, живота српског народа у вјери и молитви, жива традиција у складу са предањем.

Владика је поручио у бесједи да је Бог присутан свуда и на сваком мјесту у читавом космосу.

“Бог је на посебан начин присутан у Светим храмовима, на мјестима која су посебно посвећена Богу и зато се црква назива Дом Божији”, рекао је епископ Фотије.

Протојереј-ставрофор Неђо Зарић захвалио је приложницима Пери и Смиљи Мирковић из Мезграје који су поклонили 2.000 метара квадратних земљишта на којем ће се градити храм.

Молитвеном обреду присуствовао је и начелник Угљевика Василије Перић који је захвалио епископу Фотију јер је окупио мјештане Мезграје у радости освештања земљишта за градњу будућег храма и свима који подржавају његову градњу.

"Никада не смијемо заборавити да нас је наша света црква и вјера православна одржала на овим просторима вијековима уназад, а тако ће сигурно бити и у будућем времену", поручио је Перић.

Он је најавио материјалну подршку општине Угљевик за изградњу храма.

Текст и фото: Младен Василић

ТОБУТ МЕЗГРАЈА КОСЕ ОСВЕЋЕЊЕ НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ