ОСВЕЋЕЊЕ ЖИВОПИСА У ХРАМУ СВЕТОГ ПРОРОКА ИЛИЈЕ У ЛАБУЦКОЈ

Фото: Општина Лопаре
У храму Светог пророка Илије на Заједницама у Лабуцкој код Лопара служена је Света литургија поводом освећења живописа.

Литургију је, по благослову Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија, служио архијерејски намјесник тузлански Милош Тришић уз саслужење свештеника Спасоја Радовановића, пароха лопарског; Зорана Илића, пароха прибојског; протонамјесника Милорада Зарића из Брчког и протојереја-ставрофора Неђе Зарића, пароха тобутског.

„Освештали смо фреске ове светиње чије је осликавање почело 2004. године, када је урађен олтар“, саопштио је старјешина цркве Неђо Зарић.

Он је навео да се тада са радовима стало због недостатка средстава, а фрескописање је настављено 2018. године.

Комплетан храм је осликао млади умјетник Кристијан Кубалтија.

Освећење је извршио изасланик епископа Фотија архијерејски намјесник тузлански Милош Тришић.

Литургији поводом освећења фресака храма у Лабуцкој присуствовали су бројни вјерници из тобутске и околних парохија, а своје учешће у молитвеном слављу узели су и челници општинске власти из Лопара предвођени начелником Радом Савићем и предсједником Скупштине Миленком Ристићем.

Кум фресака је Ђорђе Симикић из Лабуцке, а заслужним појединцима су додијељенe архијерeјскe граматe и захвалнице.

Извор: Општина Лопаре

ОСВЕЋЕЊЕ ТОБУТ ЛАБУЦКА