СЛАВА САБОРНОГ ХРАМА И ЛИТИЈА У ДОБОЈУ

Молитвени дочек великог празника и крсне славе Спомен храма Рођења Пресвете Богородице у Добоју, започео је празничним вечерњим богослужењем.

Вечерњом службом је началствовао архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић а саслуживали су протојереј-ставрофор Драгиша Симић, протојереји Драган Марковић и Никола Горановић, јереј Борис Станић, ђакони Бојан Јокановић и Владо Мојевић.

Након вечерње службе архимандрит Доситеј Хиландарац, игуман манстира Ћелије Колубарске  одржао је предивно предавање на тему: „Жена и спасење свијета“.

Да би ово духовно вече било још љепше и свечаније потрудили су се гласови дјечијег хора „Јавор“ и  великог црквеног хора „Богољубље“, оба из Добоја, под диригентском палицом Љубице Тимановић.

На дан празника Светом Литургијом је началствовао је архимандрит Доситеј Хиландарац, а салуживали су протојереји-ставрофори Растко Максимовић и Драго Хаџи Стевић, протојереј Недељко Горановић, јереј Борис Станић, ђакони Владо Мојевић и Небојша Недић.

Послије Свете Литургије извршен је избор кума за идућу годину и даривање часног крста, барјака и икона те се кренуло у свечану литију улицама града Добоја.

Вративши се у порту храма одслужен је парастос за све пострадале за вјеру православну у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату код спомен бисте Споменка Гостића.

У наставку је обављен обред освећења и резање славског колача који је припремила кума овогодишње славе Бранка Максимовић.

Да кумују наредне године за славу храма јавили су се замјеник градоначелника Града Добоја г.Славко Ковачевић, посланик у парламентарној скупштини БиХ г.Обрен Петровић и посланици у Народној скупштини Републике Српске г.Данијел Јошић и др Александар Суботић.

Љепоту Свете Литургије су својим гласовима, и овај пут, употпунили чланови Српског црквено-пјевачког друштва „Богољубље“ који дјелује при храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју.

Послужење, с обзиром на епидемиолошку ситуацију, ове године је припремљено скромније и подјељено је свим присутним испред храма.

Протојереј Недељко Горановић

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ДОБОЈ ЛИТИЈА ХОР ХОР БОГОЉУБЉЕ