ДОБОЈ: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ТЕМЕЉЕ СВЕТОСАВСКОГ ДОМА

„Ако Господ неће градити дома, узалуд се муче они који га граде“
(Пс 126,1).

На данашњи празник, када наша Света црква прославља Свете мученике Андријана и Наталију 08. 09.2021. године, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије посјетио је Спомен храм Рођења Пресвете Богородице у Добоју.

Овом приликом Преосвећени владика је одслужио акатист у славу и част Пресвете Богородице уз саслуживање протојереја-ставрофора Мирка Николића, архијерејског намјесника добојског; протојереја-ставрофора Јована Михајловића и ђакона Немање Спасојевића.

Након акатиста Владика је освештао темеље будућег светосавко-парохијског дома у Добоју који се налази поред храма. У склопу овог објекта предвиђена је једна велика вишенамјенска сала до пет стотина мјеста и четири стана за парохе који службују у Спомен храму Рођења Пресверте Богородице.

Кумови темеља су били господа народни посланици у скупштини Републике Српске доктор Александар Суботић и господин Небојша Марић.

Ако Бог да, да се ово  богоугодно дјело заврши у што скорије вријеме и да попут псалмопјевца Давида можемо запјевамо: „Како је лијепо и красно кад сва браћа живе заједно“ (Пс. 132,1).

Протојереј Недељко Горановић

ОСВЕЋЕЊЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ДОБОЈ