СЛАВА САБОРНОГ ХРАМА У ДЕРВЕНТИ

Саборни храм Успења Пресвете Богородице у Дервенти јуче је прославио празник Велике Госпојине, заштитнице нашег храма и града.

Празновање овог великог Богородичног празника у Дервенти датира од 1851. године и почетка изградње Старе дервентске цркве, дакле 170 година православни вјерници у нашем граду се окупљају и прослављају Мајку Божију.

Уочи Празника, вечерње богослужење са петохљебницом служио је протојереј Илија Јовић и ђакон Драган Милојевић.

На дан празника Светом литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Далибор Ђекић, уз саслужење протојерејâ-ставрофораâ Стеве Јовића и Радојице Ћетковића, протојерејâ Недељка Рашића, Зорана Станића и Бојана Митрића, јереја Бориса Станића, те ђаконâ Перице Станојевића и Горана Новића.

Кум овогодишње славе је био предсједник Црквене општине Дервента, господин Драго Рашић са породицом, кум за следећу годину је Свето Савић са породицом.

На Светој Литургији пјевао је хор Српско пјевачко друштво ''Србадија'' из Бијељине којима се овим путем срдачно захваљујемо за љубав коју нам из године у годину пружају.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА ДЕРВЕНТА ГРАДСКА СЛАВА ХРАМОВНА СЛАВА