СЛАВА КОЛА СРПСКИХ СЕСТАРА У ЦРЊЕЛОВУ

Празник преподобне мајке Ангелине Српске свечано је прослављен служењем свете Литургије у храму Вазнесења Господњег у Горњем Црњелову.

Евхаристијским сабрањем је началствовао протонамјесник Митар Млађеновић, а саслуживали су му протојереји-ставрофори Јово Јовић, Љубомир Ђокић и Небојша Драшкић, протојереји Слободан Мићић, Лука Петровић и Радмило Радовић, протонамјесник Срђан Васиљевић и јереј Велисав Мишура.

Након Литургије је освештан и преломљен славски колач у част преподобне Ангелине Српске, заштитнице Кола српских сестара из Црњелова, а потом је уприличена славска трпеза у сали Светосавског дома.

Кум овогодишње прославе био је господин Васо Арсеновић из Бијељине са породицом, а кумство за идућу годину преузео је господин Сретен Вучковић из Горњег Црњелова.

ПРЕПОДОБНА АНГЕЛИНА БРАНКОВИЋ КРСНА СЛАВА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ЦРЊЕЛОВО