ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА "ТРОЈЕРУЧИЦА" ПРОСЛАВИЛА КРСНУ СЛАВУ

Добротворна организација Епархије зворничко-тузланске "Тројеручица" обиљежила је недјељу крсну славу - Икону Пресвете Богородице Тројеручице у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Бијељини, гдје је служена Света литургија и освештан славски колач.

Кум славе, градоначелник Љубиша Петровић честитао је члановима и истакао добар однос ове локалне заједнице и добротворног друштва за које је рекао да су примјер како и на који начин се може помоћи онима којима је помоћ најпотребнија.

У име ДО ''Тројеручица'' свештеник Александар Мирковић се захвалио свештенству Саборног храма и свим свештеницима Епархије зворничко-тузланске који се у својим парохијама труде и помажу потребите а својим редовним чланаринама стимулишу рад добротворне организације наше епархије.

Такође, о. Александар се захвалио и кумовима, градској управи, одликованим  приложницима, председницама КСС и свима који дјелују под окриљем ДО ''Тројеручица''.

Потребно је истаћи да је овом приликом управа Саборног храма у Бијељини сав свој приход тога дана, од прилога, уплатила на рачун наше добротворне организације

"Тројеручица" је основана 2018. године благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија и дјелује у цијелој епархији.

Чланови ове хуманитарне организације помажу свима којима је помоћ потребна, вишечлане породице, социјално-угрожене, расељене, као и све који су дали одређен допринос у стварању Републике Српске.

ИКОНА БОГОРОДИЦЕ ТРОЈЕРУЧИЦЕ ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА КРСНА СЛАВА ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ