РУКОПОЛОЖЕЊЕ И СЛАВА ЦРКВЕ У КОЗЛУКУ

Епископ Фотије: Свако рукоположење је лична Педесетница.

На празник Светих првоврховних апостола Петра и Павла, храмовну славу Цркве у Козлуку код Зворника, Преосвећени Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је Свету архијерејску литургију.

Архипастиру наше епархије су саслуживали архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Видоје Лукић; игуман манастира Покрова Пресвете Богородице у Бишњи, архимандрит Симеон (Обреновић); парох вршански, протојереј Лука Петровић; војни свештеник из Новог Сада, протонамјесник Ђорђе Стојисављевић; парох дервентски, протонамјесник Синиша Максимовић; парох друге парохије козлучке, протонамјесник Дражен Стевановић као ђакони Немања Спасојевић, Данијел Билић и Никола Чекетић.

Поред вјерног народа, молитвено је узео учешће у светој литургији и домаћин, парох прве парохије козлучке, протојереј Јован Максимовић.

Током Свете архијерејске Литургије у Козлуку Епископ Фотије је рукоположио ђакона Николу Чекетића у свештени презвитерски чин, а чтеца Небојшу Петровићау свештени чин ђакона.

Упућујући речи поуке новорукоположеним Епископ Фотије је истакао: ''Кад се врши рукоположење за свештеника или ђакона, слободно можемо рећи да је то његова лична Педесетница.''

Епископ је у бесједи говорио и о васељенском значају Апостола Петра и Павла, поучавајући народ Божији апостолском благовијешћу.

На крају Литургије обављен је опход око храма, уз помен козлучким свештено-страдалницима.

Славски колач је пререзан са овогодишњим кумом Жељком Миловановићем из Табанаца.

На крају литургијског славља приступило се гозби љубави, која је организована углавном трудом и старањем кума славе.

У знак захвалности и молитвеног сјећања на данашњу канонску посјету, Црквена општина Козлук је даривала Преосвећеном икону Часних верига апостола Петра која је уједно и крсна слава Епископа Фотија.

Нека је Господу слава а Светим Апостолима хвала за дар који примисмо учешћем у овој несвакидашњој светковини!

Протојереј Јован Максимовић

СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ ПЕТРОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА КОЗЛУК РУКОПОЛОЖЕЊЕ