У ГОРЊОТРНОВСКОМ ХРАМУ НА ВИДОВДАН СЛУЖЕН ПАРАСТОС ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА ОДБРАМБЕНО-ОТАЏБИНСКОГ РАТА

У Храму Свете великомученице Марине у Горњој Трнови код Угљевика на Видовдан  је служен парастос за седам погинулих бораца Војске Републике Српске из овог мјеста.

Након парастоса, одржан је помен испред Спомен-обиљежја погинулим борцима овог мјеста.

Вијенце су положили чланови породица погинулих, начелник општине Угљевик Василије Перић и потпредсједник Скупштине Угљевика Драган Ђокић као и представници мјесне и општинске  Борачке организације Угљевик.

Протојереј Ведран Бардак, старјешина храма, поручио  је у бесједи да се на Видовдан славе сви јунаци који су пострадали у разним борбама за слободу, вјеру православну и за отаџбину, од кнеза Лазара до српских јунака који су положили животе у Одбрамбено-отаџбинском рату.

Начелник Угљевика Василије Перић указао је на значај Видовдана и упутио честитку за крсну славу борцима Војске Републике Српске истакавши да су управо они дали највећи допринос у стварању Српске.

„Наша обавеза је да се сјећамо погинулих бораца, који су дали животе за слободу и Републику Српску, али је и обавеза свих нас да помогнемо њихове породице и потомке“, рекао је Перић.

Он је напоменуо да општина Угљевик помаже Борачку организацију и борце протеклог Одбрамбено-отаџбинског рата.

Потпредсједник Скупштине општине Угљевик Драган Ђокић, који је мјештанин Горње Трнове,  рекао је да је Видовдан добоко урезан у сјећања и душу српског народа због страдања Косавских јунака.

„Не смијемо никада заборавити жртву погинулих бораца, зато се и окупљамо да им одамо пошту, а општина Угљевик једна је од првих у Српској по материјалном издвајању и пажњи борачким категоријама“, навео је Ђокић.

​Текст и фото: Младен Василић

ВИДОВДАН ПАРАСТОС ПОМЕН ГОРЊА ТРНОВА УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ