ЗАВРШЕНА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА У ЗВОРНИКУ

У сарадњи са Добротворном организацијом ''Тројеручица'' која дејствује по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, Светосавска омладинска заједница из Зворника и Црквена општина Зворник - Стари Град, прије неколико седмица покренуле су хуманитарну акцију ''Покажи вјеру на дјелу'', ради помоћи онима којима је помоћ најпотребнија.

Обишавши парохије у току поста, увидјели смо да је вријеме пандемије још више угрозило егзистенцију оних који су и раније живјели у тешким животним условима. То нас је алармирало да у данима васкршњег поста, када се постом и молитвом потпомогнути Божијим милосрђем ослобађамо силе гријеха ради што достојнијег сусрета и сједињења са Васкрслим Господом, покажемо милосрђе и хришћанску солидарност према нашој браћи која у сиромаштву страдају.

Ово је постала традиционална хуманитарна акција тако да се велики број вјерника одазвао позиву и помогао харитативну мисију Цркве куповином основних животних намирница.

Исте су на Велики Петак уручене угроженим породицама.

Захваљујемо се свима који су помогли ову хуманитарну акцију. Радује нас чињеница да људи нису изгубили осјећај солидарности и милосрђа према ближњима. Брат у Христу Иван Јокић, дуги низ година за Васкрс и Божић, донесе 10 вриједних прехрамбених пакета и овим путем му се још једном захваљујемо.

Христос Васкрсе!

Протојереј Милош Зекановић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ВАСКРС ЗВОРНИК